Kustības ir viena no organisma dzīves vajadzībām. Palūkojoties uz mazu bērnu: viņš vienmēr ir kustībā. Vai mēs vienmēr ļaujam bērnam apmierināt šo organisma nepieciešamību? Bieži bērnu apsaucam, norājam par to, ka viņš skrien, lec, cenšas kaut kur uzkāpt.
Stāja ir ierasts, nepiespiests ķermeņa stāvoklis, kad cilvēks stāv, nesasprindzinot muskulatūru. Stāja ir līdzsvara stāvoklis starp ķermeņa muskuļu spēkiem un zemes pievilkšanās spēku. Bērna stāja ir atkarīga no pareizu mugurkaula fizioloģisko liekumu izveidošanās bērna augšanas un attīstības dažādos posmos un muskulatūras nostiprināšanas ar fiziskiem vingrinājumiem.
Lai bērns spētu realizēt rakstīšanas aktivitāti, kas, neraugoties uz mūsdienu digitālo laikmetu, tomēr ir neatņemama ikviena cilvēka dzīves sastāvdaļa, ir jābūt labi attīstītai sīkajai motorikai. Ar jēdzienu “sīkā motorika” tiek saprasta prasme izmantot mazos pirkstu muskuļus tādās aktivitātēs kā zīmuļu un šķēru lietošana, konstruēšana, izmantojot lego, kā arī prasme izmantot pirkstu muskulatūru.
Pastaiga ir vērtīga fiziskā aktivitāte, ko iespējams viegli iekļaut ikdienas ritmā. Šai nodarbei nav nepieciešama fiziskā sagatavotība vai speciāls ekipējums, turklāt pozitīvu ietekmi uz tavu ķermeni spēj radīt pat pavisam neilga soļošana mēreni intensīvā tempā. Uzlabo savu fizisko un garīgo veselību, vienlaikus gūstot jaunus iespaidus vai pavadot laiku patīkamās sarunās!