pareizas stājas veidošana

Datums: 18.04.2024 pareizas stājas veidošana

Stāja ir ierasts, nepiespiests ķermeņa stāvoklis, kad cilvēks stāv, nesasprindzinot muskulatūru. Stāja ir līdzsvara stāvoklis starp ķermeņa muskuļu spēkiem un zemes pievilkšanās spēku. Bērna stāja ir atkarīga no pareizu mugurkaula fizioloģisko liekumu izveidošanās bērna augšanas un attīstības dažādos posmos un muskulatūras nostiprināšanas ar fiziskiem vingrinājumiem.

PAREIZA STĀJA:

• stāv taisni;
  • galva un ķermenis atrodas vienā vertikālā līnijā;
  • pleci nedaudz ir atvilkti atpakaļ un uz leju;
  • abi pleci atrodas vienādā augstumā;
  • lāpstiņas atrodas vienādā augstumā un vienādā attālumā no mugurkaula;
  • krūšu kurvis ir simetrisks;
  • mugurkaula fizioloģiskie izliekumi ir simetriski;
  • sānu trīsstūris (veido lejā nolaista roka un ķermeņa sānu kontūra) ir simetrisks;
  • kāju garums ir vienāds;
  • kājas ir taisnas, iegurnis ir taisns;
  • nav plakanās pēdas.

IETEIKUMI VECĀKIEM:

1. Sekojiet sava bērna stājai - kā viņš iet, sēž, stāv, skrien.
  2. Izvairīties no faktoriem, kas veicina nepareizas stājas rašanos- neērts apģērbs un apavi, neatbilstošas mēbeles, neērta, nepareiza sēdēšanas poza.
  3. Vingrojiet kopā ar bērnu! Kopā vingrojot pusstundu dienā - būsiet veselāki, dzīvespriecīgāki un laimīgāki. Vingrojumus būtu jāpilda spoguļa priekšā, tā varēsiet kontrolēt stāju, roku un kāju stāvokli. Cits variants - peldēšana, kas simetriski noslogo abas ķermeņa puses.
  4. Pievērsiet īpašu uzmanību bērna apaviem. Tiem jābūt stingriem, ar elastīgu šuvumu, papēža augstumam jābūt 0,5-0,7cm - ar nelielu supinatoru.
  5. Ne mazāk svarīgi ir izvēlēties pareizu vietu naktsmieram. Ideāls matrača biezums ir 15-20cm. Zem tā jābūt cietai virsmai. Bērnam nevajadzētu gulēt uz veciem, izvelkamiem dīvāniem un mīkstām gultām.
  6. Ja nepieciešams, meklējiet fizioterapeita palīdzību. Fizioterapeits palīdzēs ar padomiem par pareizu fizisko slodzi ķermenim, izstrādās arī vingrojumu kompleksu muskulatūras nostiprināšanai vājākajās vietās.

Vingrojumu komplekss muguras muskuļu stiprināšanai un stājas uzlabošanai.

bilde

Informatīvo materiālu sagatavoja

Nīcas pirmsskolas izglītības iestādes "Spārīte" sporta skolotāja

KRISTĪNE KRISTA SKUDRA