Datums: 12.09.2024 "SPĀRĪTEI" ZAĻAIS KAROGS!

“SPĀRĪTEI” ZAĻAIS KAROGS!

Katru gadu Ekoskolu nacionālā žūrija rūpīgi analizē mācību iestāžu paveikto mācību gada laikā, ņemot vērā Ekoskolu programmas kritērijus un 7 soļu metodoloģiju. Šogad kopā tiek apbalvotas 195 izglītības iestādes, no tām 90 izglītības iestādes saņems prestižo starptautisko Zaļo karogu, tostarp piecām izglītības iestādēm tiks piešķirts augstākais programmas apbalvojums - Ekoskolu Zaļais karogs ar vēstnieku statusu, 52 - iegūs Latvijas Ekoskolu sertifikātu.

Ekoskolu programma ir viena no visaptverošākajām un populārākajām vides izglītības pieejām pasaulē, kas šogad svin 30 gadu jubileju. Ekoskolu programmā Latvijā šobrīd darbojas ap 200 izglītības iestādes (no pirmsskolām līdz pat augstskolām), bet visā pasaulē programmā ir iesaistītas 48 700 izglītības iestādes 73 valstīs. Programmā tiek aicināta piedalīties ikviena izglītības iestāde, kas gatava savā darbā ilgtermiņā pievērsties vides aizsardzības un ilgtspējīgas attīstības jautājumiem.

Arī Nīcas pirmsskolas izglītības iestāde “Spārīte” ļoti lepojas, ka ir daļa no Ekoskolu pulka un, ka pie iestādes galvenās ieejas plīvo Ekoskolas zaļais karogs. Dalība Ekoskolu programmā ir vērtīgs ieguvums ne tikai izglītības iestādes kolektīvam, bet arī pašvaldībai, jo līdztekus citiem vides izglītības mērķiem programmā aktīvi tiek veicināta arī sabiedrības līdzdalība apkārtējās vides pārvaldībā.

Varam pačukstēt, ka šajā mācību gadā esam izvirzījuši lielus mērķus un augstas virsotnes, ko kopā sasniegt! Lai mums izdodas!

#EKOSKOLA #SPARITENICA