Pasaules velosipēdu diena.

Datums: 03.06.2024 Pasaules velosipēdu diena.

Pasaules velosipēdu dienu svin katru gadu 3. jūnijā un tās mērķis ir pievērst uzmanību priekšrocībām, ko sniedz velosipēda izmantošana.

Velosipēds ir viens no svarīgākajiem izgudrojumiem vēsturē. Tas miljoniem cilvēku nodrošina pārvietošanās līdzekli, ko darbina nekas cits kā viņu ķermenis. Tas ir praktisks, uzticams, samērā lēts, videi draudzīgs, ilgtspējīgs pārvietošanās līdzeklis. Ar velosipēdu var viegli un jautri pārvietoties un veikt ikdienas darbus, un uzturēt sevi formā.

Pārvietošanās ar velosipēdu samazina sastrēgumus, kā arī padara izglītību, veselības aprūpi un citus sociālos pakalpojumus pieejamākus visneaizsargātākajām iedzīvotāju grupām. Ilgtspējīga transporta sistēma, kas veicina ekonomisko izaugsmi, samazina nevienlīdzību un vienlaikus palīdz cīņā pret klimata pārmaiņām, ir ļoti svarīga ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanai.

Arī Nīcas pirmsskolas izglītības iestāde “Spārīte” vecākie bērni šodien devās izbraucienā ar velosipēdiem, mācījās braukt viens aiz otra, ievērojot distanci un ievērot ceļu satiksmes noteikumus.

#Ekoskolas, #WorldBicycleDay, #PasaulesVelosipēduDiena

Pasaules velosipēdu diena.