EKOSKOLAS MĒRĶI GADA TĒMĀ

Datums: 10.10.2024 EKOSKOLAS MĒRĶI GADA TĒMĀ

Esam priecīgi un lepni, ka arī šajā mācību gadā pie Nīcas pirmsskolas izglītības iestādes “Spārīte” plīvos Ekoskolas zaļais karogs, kas ir viens no augstākajiem apbalvojumiem, ko pasniedz par īpašiem panākumiem ilgtspējīgas attīstības, vides izglītības un vides aizsardzības veicināšanu iestādē un tās apkārtnē. Šajā gadā esam izvirzījuši vairākus mums būtiskus mērķus, pie kā strādāt:

• Radīt bērnos izpratni par pārtikas produktu sastāvu, priekšstatu par uzturu, tā daudzveidības nozīmi veselības nodrošināšanai. Veicināt bērnos prasmi rūpēties par savu veselību un uzņemties atbildību par to.
  • Popularizēt ideju par atkritumu šķirošanu, pārstrādi, otrreizēju izmantošanu un galvenokārt atkritumu neradīšanu. Iestādes teritorijā izvietot dažādu atkritumu šķirošanas konteinerus. Izcelt vides aizsardzības un ilgtspējīgas attīstības nozīmi- organizēt nevajadzīgo lietu maiņas iespējas.
  • Palielināt augu bioloģisko daudzveidību iestādes teritorijā- izveidot bioloģiskās daudzveidības monitoringu iestādē, palielināt augu daudzveidību vismaz par 10 %. Radīt iestādē un tās apkārtnē tīru vidi.
  • Palielināt laiku, ko bērni uzturas svaigā gaisā aktīvi darbojoties- regulāras āra nodarbības. Pilnveidot bērnos izpratni par fiziskas slodzes nepieciešamību ikdienā. Iesaistīt vecākus un plašāku sabiedrību dažādās sportiskās aktivitātēs- pārgājieni, velosipēda dienas u.c.
  • Piedalīties dažādos pasākumos/konkursos, lai popularizētu konkrētus ieradumus kā mazināt klimata pārmaiņas un rosinātu videi un veselībai draudzīgas rīcības. (Izlietotu bateriju vākšana, makulatūras vākšanā, atkritumu šķirošana, auduma maisiņu izmantošana, apkārtējās vides sakopšana, resursu taupīšana)

EKOSKOLAS MĒRĶI