Ekoskolas aktualitātes

BEZGAĻAS DIENAS

10.10.2024 BEZGAĻAS DIENAS

Gribam pastāstīt Jums par vēl vienu apņemšanos, ko šajā mācību gadā esam uzsākuši realizēt. Tā ir akcija “Mazāk cūku, vairāk cūkupupu”- vismaz vienu reizi mēnesī, iestādes medmāsai, sadarbojoties ar mūsu brīnišķīgajām pavārītēm tiek veidota vienas dienas ēdienkarte, neizmantojot nekādus gaļas produktus.Izvēloties augu izcelsmes alternatīvas, mēs varam kopīgi mazināt klimata pārmaiņas.

DIENA BEZ AUTO

25.09.2024 DIENA BEZ AUTO

Esam veiksmīgi aizvadījuši akciju “Dien bez auto”, kur aicinājām visus PII bērnu, viņu vecākus un darbiniekus padomāt par klimata pārmaiņām un videi draudzīgāku pārvietošanās veidu- personīgā automobiļa vietā izmantot videi draudzīgākas alternatīvas – sabiedrisko transportu, velosipēdu, elektrotransportlīdzekli vai doties ceļā ar kājām.

EKOSKOLAS MĒRĶI GADA TĒMĀ

10.10.2024 EKOSKOLAS MĒRĶI GADA TĒMĀ

Esam priecīgi un lepni, ka arī šajā mācību gadā pie Nīcas pirmsskolas izglītības iestādes “Spārīte” plīvos Ekoskolas zaļais karogs, kas ir viens no augstākajiem apbalvojumiem, ko pasniedz par īpašiem panākumiem ilgtspējīgas attīstības, vides izglītības un vides aizsardzības veicināšanu iestādē un tās apkārtnē.

VIDE UN VESELĪGS DZĪVESVEIDS

19.09.2024 VIDE UN VESELĪGS DZĪVESVEIDS

Rudens izglītības iestādēm, īpaši Ekoskolām, ir ļoti darbīgs laiks, jo jāuzsāk mācību gads, jāizvirza mērķi un ieceres, jāveido rīcības plāns un jāaktualizē vides izglītība. Veiksmīgi to izdarīt var tikai tad, ja mēs esam zinātkāri, neatlaidīgi un vērsti uz attīstību. Tieši tāpēc, priecājamies paziņot, ka šajā mācību gadā vairāk izzināsim tēmu- VIDE UN VESELĪGS DZĪVESVEIDS.

EIROPAS MOBILITĀTES NEDĒĻA.

17.09.2024 EIROPAS MOBILITĀTES NEDĒĻA.

Darba nedēļas beigās- 20.septembrī,  aicinām visus iestādes bērnus, viņu vecākus un darbiniekus uz iestādi ierasties videi draudzīgākā veidā.  Katrs mazais solis aizvedīs mūs pie tīrākas un sakārtotākas vides.

12.09.2024 "SPĀRĪTEI" ZAĻAIS KAROGS!

Katru gadu Ekoskolu nacionālā žūrija rūpīgi analizē mācību iestāžu paveikto mācību gada laikā, ņemot vērā Ekoskolu programmas kritērijus un 7 soļu metodoloģiju.

Ekoskolas gada tēmas noslēgums.

07.06.2024 Ekoskolas gada tēmas noslēgums.

Aktīvais mācību gads jau noslēdzies un arī Ekoskolas gada tēma- KLIMATA PĀRMAIŅAS. Šajā mācību gadā daudz esam veltījuši laiku, lai sasniegtu savus izvirzītos mērķus un lai īstenotu dažādas aktivitātes, iesaistot visu mācību iestādi un apkārtējo sabiedrību.

Pasaules velosipēdu diena.

03.06.2024 Pasaules velosipēdu diena.

Pasaules velosipēdu dienu svin katru gadu 3. jūnijā un tās mērķis ir pievērst uzmanību priekšrocībām, ko sniedz velosipēda izmantošana.

Ekoskolas stenda atklāšana.

03.06.2024 Ekoskolas stenda atklāšana.

Sadarbojoties ar Ekopadomi un ar vecāku atbalstu Nīcas PII “Spārītē” ir uzstādīts jauns ziņojumu dēlis, kur izvietot aktuālo informāciju par Ekoskolas aktivitātēm iestādē. Tas atrodas pie “Spārītes” galvenās ieejas un informāciju uz tā var izlasīt arī neienākot iestādes teritorijā.

ĀRA IZGLĪTĪBAS DIENA 2024

24.05.2024 ĀRA IZGLĪTĪBAS DIENA 2024

Āra izglītības diena ir globāla kustība, kuras mērķis ir veicināt uzturēšanos un mācīšanos dabā, svaigā gaisā un panākt, ka šī aktivitāte kļūtu par katra bērna ikdienas neatņemamu sastāvdaļu.

Biloģiskās daudzveidības diena 2024

24.05.2024 Biloģiskās daudzveidības diena 2024

22. maijā visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā bioloģiskās daudzveidības diena. Bioloģiskā daudzveidība – sugu, dzīvotņu, ekosistēmu dažādība – ir pamats, kas balsta visu dzīvības tīklu pasaulē, taču šobrīd pasaulē tā ir apdraudēta.

PASAULES BIŠU DIENA 2024

24.05.2024 PASAULES BIŠU DIENA 2024

20. maijā tiek atzīmēta Pasaules bišu diena. Šī gada sauklis ir “Bites sadarbojas ar jaunatni” jeb “Bee engaged with Youth”, vēršot uzmanību uz jauniešu iesaisti biškopībā un apputeksnētāju saglabāšanā.

4.GRUPA STĀDA KOKUS

08.05.2024 4.GRUPA STĀDA KOKUS

Par meža svarīgo lomu mūsu ikdienā domā arī Nīcas pirmsskolas izglītības iestādes “Spārīte” 4. grupas bērni, kas šajā nedēļā devās uz Jūrmalciemu, stādīt kokus. Viņiem bija lieliska iespēja dabā aplūkot un izmēģināt, kā tiek nodrošināta meža ilgtspējīga apsaimniekošana. Noskaidrojām arī kā noteikt koka vecumu.

ZEMES DIENA 2024

22.04.2024 ZEMES DIENA 2024

Zemes diena ir ikgadējs globāls pasākums, kas tiek atzīmēts 22. aprīlī. Šī diena mums katram atgādina, ka Zeme un tās ekosistēma mums visiem nodrošina dzīvību. Katru gadu cilvēki aizvien vairāk un vairāk izmanto zemeslodes resursus, pat neapzinoties, ka tie tik ātri neatjaunojas, vai vispār vairs nav atjaunojami, jo ir izdarīts pārāk liels posts.

MEŽA DIENA 2024

22.03.2024 MEŽA DIENA 2024

2024. gada tēma ir “Meži un inovācijas – Jauni risinājumi labākai pasaulei”.