Datums: 21.03.2022 Starptautiskā meža diena 2022


21.martā visā pasaulē atzīmē starptautisko meža dienu.

Tās mērķis – palielināt vispārējo informētību par mežu nozīmību un iespējām, ko tas var sniegt tagadnes un nākotnes paaudžu vajadzību apmierināšanai.

Šī gada tēma ir “Meži- ilgtspējīga ražošana un patēriņš” tā uzsver meža nozares risinājumus, lai cīnītos ar klimata pārmaiņu problēmām, kā arī veidotu saikni starp mežiem un ilgtspējīgu attīstību. Koksne ir ilgtspējīgs materiāls. Ar to varam veidot mēbeles un citus piederumus, tā var aizvietot plastmasu, radīt jaunas šķiedras mūsu apģērbam un, izmantojot tehnoloģiju, ir kļuvusi par nozīmīgu materiālu medicīnas un pat kosmosa nozarēs. Ir ļoti svarīgi patērēt un ražot koksni videi, planētai un tās iedzīvotājiem draudzīgākā veidā. Aizsargāsim šo atjaunojamo resursu ar ilgtspējīgu mežu apsaimniekošanu. Šo dienu atzīmēja arī  Nīcas "Spārītes" bērni dodoties izpētīt Bernātu dabas parku, kā arī darbojoties grupās ar mežā atrodamiem materiāliem un paši veidojot savu mežu- stādot priežu sēkliņas podiņos. Vairāk bildes meklē ŠEIT! 

Dzīvo zaļi!