Datums: 31.10.2022 "SPĀRĪTE" SAŅEM NACIONĀLU BALVU


Šī gada 6.septembrī noslēdzās projektu pieteikšana konkursam “Nacionālā eTwinning balva 2022”. eTwinning Nacionālā atbalsta dienesta pārstāvji izvērtēja 24 konkursam pieteiktos projektus un konkursa finālam izvirzīja 7 labākos projektus.
Šogad konkurss aizritēja ar lielu intrigu, jo finālam tika virzīti 5 starptautiskie projekti un 2 nacionālie projekti. Izvirzītās skolu komandas savus eTwinning sadarbības projektus prezentēja 8.oktobrī eTwinning konferencē Rīgā.
Nacionālo eTwinning balvu 2022 nacionālo projektu kategorijā, kā arī skatītāju simpātiju balvu ieguva Blontes un Daugavpils PII projekts “Vistas dzīves cikls”, kurā piedalījās sešas pirmsskolas iestādes no Rēzeknes, Rūjienas, Mazsalacs arī Nīcas PII ”Spārīte”.
Šajā projektā galvenais mērķis bija izzināt vistas dzīves ciklu, olas uzbūvi un tās nozīmi cilvēku dzīvē. Bērni iepazina vistas olu inkubēšanas procesu, vēroja cāļu šķilšanos, olas uzbūvi un saprata cik nozīmīga ir ola kā produkts cilvēku veselībā.
Mēneša garumā, kopā ar visiem sešiem dārziņiem, tiešsaistē dziedāja, spēlēja spēles, taisīja eksperimentus, gatavoja ēdienus un citas aktivitātes. Projekta noslēgumā tapa izglītojoša e-grāmata par projektā uzzināto.
Projektā piedalījās Nīcas PII "Spārīte" Rudes filiāles 6.GRUPA "KAMENĪTES" kopā ar skolotāju AGNESI SĪKLI.
 
Balvā šī grupa saņēma iespēju apmeklēt Ventspils zinātnes centru VIZIUM. 

6.GRUPA VENTSPILS VIZIUM