Datums: 19.04.2024 "piens un augļi skolai"

Jau vairākus gadus Nīcas pirmsskolas izglītības iestāde “Spārīte” iesaistās programmā “Piens un auglī skolai”. Programmas skolu apgādei ar augļiem, dārzeņiem un pienu mērķis ir bērnu vidū veicināt veselīgu ēšanas un uztura paradumu veidošanos, kas būtu noturīgi visu turpmāko dzīvi, ka arī palielināt programmas efektivitāti, nodrošināt mērķtiecīgāku atbalstu un palielināt veselīga uztura patēriņa veicināšanu starp skolēniem.

Marta beigās, iestādes, kas iesaistījušas programmā “Piens un augļi skolai”, saņēma stādu kastes. Kastēs ir viss nepieciešamais, lai bērni varētu iesēt un visi kopā izaudzēt gardus salātus un aromātiskas dilles, kas labi noderēs veselīgu un vitamīniem bagātu salātu pagatavošanai. Salāti un dilles ir vērtīgiem vitamīniem bagāti. Tie ir piemēroti audzēšanai podiņos – salātu un diļļu audzēšanas laikā bērni var vērot, kā tie aug, attīstās un mainās ik dienu.

Arī mēs, nu jau varam redzēt kā paaugušās mūsu dilles un salāti, kas jau stiepjas un meklē gaismu lai augtu spēcīgi un lieli, lai jau gatavotos piķēšanai. Mēs lielu paldies vēlamies teikt Lauku atbalsta dienestam, kas realizē šādu programmu, un ne tikai piegādā skolām pienu un augļus, bet arī iesaista bērnus procesā mācot veselīga uztura paradumus ik dienu.

Kāpēc tas ir noderīgi?
  • bērni var vērot, kā augi aug un attīstās, iemācoties par dabas spēku;
  • pašu audzēti salāti un dilles ir vitamīniem bagāti un garšīgi, veicinot veselīgu uzturu;
  • kopīga dārzkopība saliedē bērnus un veicina sadarbības prasmes.

Vairāk par programmu lasi ŠEIT!