MITRĀJU DIENA 2023

Datums: 02.02.2023 MITRĀJU DIENA 2023


Pasaules mitrāju diena ir globāla izglītojoša kampaņa, ko atzīmē katru gadu 2. februārī, lai uzsvērtu mitrāju vērtību. Mitrāji sniedz cilvēkiem būtiskus pakalpojumus, piemēram, nodrošina ūdens filtrēšanu, saldūdens pieejamību, pasargā mūs no vētrām un plūdiem, kā arī uztur bioloģisko daudzveidību un oglekļa fiksāciju. Mitrāji izzūd trīs reizes ātrāk nekā meži un vairāk nekā 35% mitrāju ir degradēta vai zaudēta kopš 1970. gada. Diemžēl šis zaudējums turpina pieaugt.
Pasaules mitrāju dienas mērķis ir palielināt sabiedrības izpratni par to, cik daudz mitrāji sniedz cilvēces un planētas labā, un veicināt to saglabāšanu, saprātīgu izmantošanu un atjaunošanu. Arī Nīcas pirmsskolas izglītības iestāde "Spārīte" grib pievērst sabiedrības uzmanību par mitrāju svarīgo lomu mūsu dzīvē. Tāpēc mēs aicinām:
❗️Pieņem apdomīgus lēmumus- rūpējies par ūdens tīrību, izvēlies videi draudzīgu sadzīves ķīmiju un izturies saudzīgi pret mitrāju augiem, dzīvniekiem, izglītojies un informē arī pārējos.
❗️Kļūsti par balsi – mudini citus atbalstīt vietējo mitrāju atjaunošanu. Latvijā ir sešas starptautiski nozīmīgas mitrāju teritorijas: Engures ezers, Ķemeru Nacionāla parka teritorija, Lubāna mitrājs, Pape, Pelečāres purvs, Teiču purvs un Ziemeļu purvi.
❗️Rīkojies – Izmanto savu apņēmību, lai radītu pārmaiņas un atbalstītu mitrāju atjaunošanu lokāli, reģionālā vai valsts līmenī. Sarīko publisku mitrāju sakopšanas dienu vai pievienojieties tai. Tūlītēja rīcība ir viens no labākajiem veidiem, kā pagodināt šīs noslogotās, bet smagi strādājošās ekosistēmas.

MITRĀJU DIENA 2023