IZLIETOTO BATERIJU VĀKŠANAS KONKURSS.

Datums: 30.01.2023 IZLIETOTO BATERIJU VĀKŠANAS KONKURSS.


Lai vairotu sabiedrības izpratni par pareizu videi kaitīgo atkritumu šķirošanu un sekmētu atkārtotā apritē nonākušo otrreizējo izejvielu apjomu, “Zaļā josta” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un AS “BAO” izsludina izlietoto bateriju vākšanas konkursa “Tīrai Latvijai” 2022./2023. mācību gada sezonu.

Konkursa ietvaros, iesaistot skolēnus izlietoto bateriju vākšanā pārstrādei, paredzēts ievērojami pilnveidot sabiedrības izpratni, ka korekta atkritumu šķirošana, resursu taupīšana un aprites ekonomikas principu ievērošana mūsu katra ikdienā sniedz nozīmīgus rezultātus visas pasaules mērogā.

Mēs esam maza, bet varena tauta. Un ikviens no mums spēj mainīt pasauli uz labu – īpaši, ja to darām kopā - pielikot spēkus atkritumu šķirošanas ieviešanai ģimenēs un iesaistoties izlietoto bateriju vākšanas kampaņā.  

Šogad izlietoto bateriju vākšana Latvijas izglītības iestādēs norisināsies jau 16. reizi, aicinot tās dalībniekus apzināties savu lomu pasaules ekoloģijas uzlabošanā, domājot globāli, bet rīkojoties lokāli.
Izlietoto bateriju vākšanas konkurss “Tīrai Latvijai” apvieno bērnus un jauniešus no visas Latvijas, palīdzot jaunatnei piedalīties tīras vides veidošanā un vērtīgu resursu taupīšanā.

Turklāt konkursa laikā bērni mācās izprast izlietoto bateriju kaitīgo ietekmi uz vidi, iepazīst bateriju pārstrādes gaitu un savām acīm ierauga, cik daudz šo videi kaitīgo atkritumu katrs no mums ik gadu rada. Nododot baterijas pārstrādei, tiek ievērojami mazināts potenciālais vides piesārņojums, atgūtas vērtīgas otrreizējās izejvielas, piemēram, mangāns, dzelzs, cinks, grafīts, taupīti resursi un saudzēta daba.

Visas kampaņas “Tīrai Latvijai” laikā savāktās izlietotās baterijas tiks nogādātas pārstrādes rūpnīcā, izkausētas un pārstrādātas jaunās vērtīgās izejvielās.

Vairāk informācijas par konkursu šeit!