EIROPAS JŪDZE 2024

Datums: 10.06.2024 EIROPAS JŪDZE 2024


Latvijas Tautas sporta asociācija jau 4. gadu organizē pasākumu “Eiropas jūdze” (angl. European mile). 

Kāpēc tieši jūdze?

Eiropas jūdze ir salīdzinoši jauna iniciatīva, kura norisināsies 5. jūnijā vairākās Eiropas un pasaules valstīs. Mēs piedāvajam katram iedzīvotājam veikt vismaz tik garu distanci (1 jūdze = 1 km 609 m), jo tieši šāda īsa un pieejama distance mudina cilvēkus pievērsties fiziskajām aktivitātēm. Šo distanci var veikt skrienot, staigājot, nūjojot, skrituļojot utt. – jebkurā sev tīkamā veidā. Piem. skolas vecuma bērni, skrienot, 1 jūdzi var paveikt 15 minūtēs.

5 iemesli, kāpēc nelielu distanču veikšana, staigājot, nūjojot vai skrienot, ir lielisks veids kā atkal uzsākt fiziskās aktivitātes pēc pārtraukuma:

  • nepieciešams minimāls sagatavošanas process: piem. pat strādājot no mājām vai birojā, var uztaisīt nelielus pārtraukumus, lai nedaudz izstaigātos;
  • neliela pastaiga vai skrējiens palīdzēs nostiprināt muguru;
  • tas ir atslodzes brīdis, mēģini atpūsties no viedierīču ekrāniem;
  • regulāras īsas pastaigas veicina asinsriti un palielina skābekļa daudzumu asinīs;
  • piem. nūjojot tiek nodarbināti ap 90% cilvēka ķermeņa muskuļu.

Arī Nīcas pirmsskolas izglītības iestāde katru gadu piedalās šajā iniciatīvā. Šajā gadā kopā esam pieveikuši vairāk kā 400 jūdzes. Līderos ar visvairāk jūdzēm šogad izvirzījušies 4. un 5. grupa (apvienota), kas kopā pieveikuši 128 jūdzes. Kā nākamie ierindojas paši mazākie- grupa "Rūķīšu namiņs" ar pieveiktām 120 jūdzēm. Darbinieku konkurencē šogad uzvaras laurus plūca skolotāju palīdze Rita Kozule ar pieveiktām 23 jūdzēm. Paldies par aktīvo piedalīšanos bērniem viņu vecākiem un, protams, "Spārītes" darbiniekiem. 


EIROPAS JŪDZE 2024