SILTO DŽEMPERU DIENA 2024

Datums: 15.02.2024 SILTO DŽEMPERU DIENA 2024

Jau devīto gadu pēc kārtas Latvijā notiks akcija ‘’Silto džemperu diena’’, ar mērķi izglītot sabiedrību par klimata pārmaiņām un veicināt videi, klimatam draudzīgākus paradumus. Vides izglītības fonds un Nīcas pirmsskolas izglītības iestāde "Spārīte" 9. februārī šai akcijai aicināja pievienoties ikvienu un iesaistīt izaicinājumā arī savas ģimenes, pašvaldības, izglītības iestādes, sadarbības partnerus, rosinot katram savā dzīvesvietā/darba vietā kaut nedaudz samazināt gaisa temperatūru un uzvilkt siltāku džemperi.

Ar saukli "Mana rīcība klimata labā!" tiek atgādināts, ka darot ikdienā arī mazas lietas vides labā, mēs patiesībā izdarām daudz un parādam savu attieksmi pret vidi, kurā dzīvojam. Enerģijas cenu kāpums, ilgstoši sausuma periodi, plūdi un citi izaicinājumi parāda, ka mums ir jāievieš pārmaiņas ierastajās darbībās un aktīvāk jāsamazina cilvēku dabā atstātās pēdas nospiedums.

Latvijā Ekoskolas, tai skaitā mēs, aktīvi iesaistāmies akcijā jau vairākus gadus un daudzas īsteno ne tikai vienojošo aktivitāti – gaisa temperatūras samazināšanu telpās, bet arī iesaista citas vietējās organizācijas, uzrunā sabiedrību, organizē diskusijas un konkursus par klimata tēmu. Šogad akcijā piedalīsies vairāk nekā 90 Ekoskolas, kas ieplānojušas dažādas aktivitātes, piemēram, došanās dabā, lai netērētu lieki energoresursus, džemperu radīšana no otrreiz izmantojamā materiāla, suņu gultas šūšana izmantojot vecos džemperus un daudzas citas aktivitātes.

SILTO DŽEMPERU DIENA 2024